Neveriaci a medveď

FavoriteLoadingPridať do mojej osobnej knihy

Ateista sa prechádzal lesom a obdivoval, čo všetko matka príroda dokázala stvoriť.

Obrovské storočné stromy majestátne sa týčiace do výšin! Priezračné dravé rieky! Nádherné zvieratá! – rozmýšľal v duchu.

Ako tak kráčal popri rieke, v kroví za chrbtom počul šušťanie. Otočil sa a čo nevidí! Obrovský medveď grizly, rozbiehajúci sa priamo na neho! Ateista sa rozbehol tiež, ako len vládal. Otočil sa, medveď bol k nemu o čosi bližšie. Pridal a utekal naozaj o život, jačiac od strachu. Znova sa obzrel ponad plece, grizly bol k nemu ešte bližšie! Srdce mu bilo šialenou rýchlosťou, ako sa snažil bežať čo najrýchlejšie. V tom sa potkol, urobil kotrmelec a ostal ležať rozpľasnutý no holej zemi. Chcel sa pozbierať, ale to už bol medveď priamo nad ním a s načahujúcou sa labou s dlhými pazúrmi chystal sa zasadiť ateistovi smrteľný úder.

V tom momente ateista zavzlykal:

Ach Pane Bože, nieee…

Čas sa zastavil. Medveď zamrzol. Les stíchol. Dokonca aj rieka prestala tiecť.

Lúč svetla osvietil ateistu a z neba sa ozval hlas:

Celé tie roky popieraš moju existenciu, dokonca poúčaš iných, že ja neexistujem. Stvorenie sveta pripisuješ akejsi vesmírnej nehode. A teraz ma zrazu v tejto chvíli prosíš o pomoc? Mám ťa teda rátať za veriaceho?

Ateista, hľadajúc východisko zo zlej situácie sa pozrel priamo do svetla a hovorí:

Bol by som hypokrat, keby som ťa žiadal aby si zrazu so mnou zaobchádzal ako s pravým kresťanom. Ale mohol by si prosím ťa spraviť kresťana z medveďa?

Veľmi dobre. – povedal Boh – Nech sa stane.

Svetlo z oblohy zmizlo, Rieka opäť začala tiecť a zvuky lesa sa znova rozozvučali.

A medveď stiahol naspäť už hrozivo natiahnutú labu sponad ateistu. Spojil obe laby spolu, kľukol si vedľa, sklonil hlavu a povedal:

Ó Pane, ďakujem ti, že si ma požehnal týmto jedlom…

VN:R_U [1.9.22_1171]
Hodnotenie:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Tento obsah bol zaradený v vtipy kostolné. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.