Príbuzná – kapitola 9

FavoriteLoadingPridať do mojej osobnej knihy

Pred súdom stáli dve výpovede. Peterova Larsenova znela (skrátené): Joan Simsová otrávila moju ženu a zastrelila najprv jedného policajta do hlavy a potom druhého od chrbta. Ja som celý čas kľačal pri svojej žene a od prekvapenia som nič nepodnikol.

Nedostatky: Nemohol celý čas kľačať pri manželke a nič nepodniknúť.

Dôkazy viny: Odtlačky prstov na vražednej zbrani a na pohároch od vína a prázdna fľaška od bližšie nezistenej látky, ktorá bola príčionu smrti Helen Larsenovej.

Motív: Od Joan Simsovej sa polícia dozvedela, že sa chcel rozviesť so svojou ženou a vziať si ju, ale Helen Larsenová nesúhlasila.

Výpoveď Joan Simsovej (skrátené): Peter otrávil svoju ženu, predtým ju najprv pod zámienkou presvedčil, aby prišla do vily. Keď som našla mŕtvu Helen, hneď som chcela volať políciu, ale zrazu boli tu a Peter z ničoho nič vytiahol ten revolver a zastrelil ich obidvoch.

Nedostatky: Žiadne, Joan Simsová bola očividne v šoku, čo potvrdil aj ošetrujúci lekár, ktorý jej po príchode do nemocnice nasadil sedatíva.

Dôkazy viny: Takisto žiadne.

Motív: Motív mohol byť ten istý, keďže si chcela vziať Petera Larsena a jeho manželka sa nechcela rozviesť.

Súd uznal Petera Larsena vinným zo všetkých troch vrážd v plnom rozsahu a odsúdil ho na popravu elektrickým kreslom. Všetok majetok zdedí Joan Simsová ako jediná pribuzná Petera Larsena, pretože rodičia Helen Larsenovej, vlastným menom Dicksnovej sa vzdali akéhokoľvek nároku na Larsenov majetok v deň svadby svojej dcéry s Peterom Larsenom.

VN:R_U [1.9.22_1171]
Hodnotenie:
Rating: 0.0/10 (0 votes cast)
Tento obsah bol zaradený v Detektívky. Zálohujte si trvalý odkaz.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.